Церква св. Дмитра - Приватна садиба "Дикий мед" - найкраще місце для роботи і відпочинку. Відпочинок у Карпатах, с. Татарів.

Перейти до контакту

Головне меню:

Церква св. Дмитра

Одній з пам'яток архітектури с. Татаров вважається церква св. влкмч. Дмитра Солунського з дзвіницею на території. Цей дерев'яний храм, побудований з дотриманням традиційного гуцулського стилю, розташований в траси. Поряд з ним є кладовище, оскільки гуцули за традицією ховали померлих біля церкви.

Візуально цю невелику дерев'яну церкву важко віднести до древніх, хоча вік її чималий. Перша згадка в шематізме зафіксована 1880 р., проте побудована Дмітрієвськая церква - 1870 р. З ювелірною досконалістю, храм виконаний видатними теслярами за проектом архітектора Ф. Менчинськая. Це один з прадавніх пам'ятників національного значення, які збереглися до сьогоднішнього дня. Її оригінальна споруда є цікавим архітектурним зразком майстрів народного гуцулської школи: хрестоподібна в плані, одноголова, з навісом на фігурно вирізаних виступах зрубів. План церкви відрізняється розширеним центральним зрубом і досить короткими бічними виступами. Центральний зруб перекритий пластичним восьмигранним шатром і розташований на великій восьмикутній споруді. Не менше оригінальний зрубана і дзвіниця.

У її невисокий чотиригранник, з також невисокою, але найширшою з чотирма виступами крівлею, немов врізається ще один низький восьмигранник з горизонтальними отворами (для кращого поширення звуків дзвону) і невеликим, як і на храмі, шатровим верхом.

У інтер'єрі храму зберігся живопис темпери XIX ст Давній п'ятиярусний іконостас написаний Антонієм Оржеховський. Тетрапод виготовлений місцевим майстром в 2002 р.

Церква св. влкмч. Дмитра повна гармонії, спокої і краса, яка надихне кожного відвідувача!


с. Татарів, вул. Женець, 696
Україна, Карпати, Івано-Франківська обл.,
+38 (095) 1371635
+38 (068) 1827934
+38 (034) 3466245
Бронювання:
+38 (099) 0617771
+38 (098) 0310001
Рецепція:
Назад до змісту | Назад до головного меню